Kombiye takılan termostat ne işe yarar?

Evinizin veya bulunduğu ortamın sıcaklığını sürekli olarak ayarlanan sıcaklığa göre sabit kalmasını sağlar. Kombinizin gereksiz çalışmasını önleyerek hem yakıt hem de elektrik tüketiminin azaltılmasını/düşürülmesini sağlar. Ortam sıcaklığınızda aşırı değişkenlikler yaşanmadığından daha sağlıklı bir ortam oluşur.

Eski kombiye oda termostatı nasıl takılır?

Oda termostatı kullanılması durumunda, kısa devre edilmiş olan kablonun iki ucu sökülmek suretiyle, yerine oda termostatı bağlantısından gelen kablo (min. 2×0,75 mm2 kesitli) uçları bağlanır. Böylece kablolu oda termostatı montajı kombi tarafı bağlantısı da tamamlanır ve artık oda termostatı kullanıma hazır durumdadır.

Oda termostatı her kombiye uyar mı?

oda termostatı hangi kombiler ile uyumludur. Ürün gamımızda yer alan oda termostatlarının tümü; 220 V ve kuru kontak aç/kapa sistemiyle çalışan tüm kombi markalarıyla uyumlu olarak çalışmaktadır.

Kombi termostatı kaç para?

Termostat Sıkça Sorulan Sorular %5 indirimle Buderus TC100 V2 Logamatic Akıllı Kablolu Termostat 2.696 TL’ye,  indirimle Demirdöküm Exacontrol 7R Programlanabilir Kablosuz Dijital Termostat 1.194 TL’ye, %5 indirimle Demirdöküm Exacontrol 7 Programlanabilir Kablolu Dijital Termostat 656 TL’ye sahip olabilirsiniz.

Termostat varken kombi kaç derece olmalı?

Oda termostatı dünya standartlarına göre kış şartlarındaki ideal sıcaklık olan 22 ⁰C’ye ayarlanmalıdır. Eğer daha yüksek ayarlanır ise yakıt harcaması artar. Eğer termostatı 22 ⁰C’ye ayarladığımız takdirde evimiz yeterli derecede ısınmıyor ise kombi üzerinden sıcaklık arttırılabilir.

Kombide termostat olmazsa ne olur?

termostat kullanılmayan sistemlerde petek sıcaklığını 40 derece olarak ayarladığınızda kombi suyu sabit olarak 40 derecede tutar modulasyonlu sistemlerde ise oda sıcaklığı uygun değere geldiğinde kombinin alev boyu düşer ve petek suyu sıcaklığı oda sıcaklığına yakın değerlerde seyreder.

Oda termostatı kombiyi kapatır mı?

Oda termostatı kullanılan dairelerde bu gibi durumlar yaşanmaz. Çünkü oda termostatı otomatik olarak kombinin kapanıp açılmasına yardımcı olur.

ECA oda termostatı hangi kombiye uyumlu?

ECA oda termostatı kablosuz model, tüm kombiler için uyumludur. Dijital ekranı sayesinde kolay takip ve izleme olanağı sunan bu termostatlar, programlama özelliğine sahip bulunmaz. Programlama özelliğine sahip ECA oda termostatları ile ise günlük ya da haftalık olarak programlama yapılabilir.

Kablosuz termostat hangi kombilere uyumlu?

Kombi termostat arızası nasıl anlaşılır?

Termostat arızalandığında kombinin marka ve modeline göre ekranında termostat hata kodu verir. Bazı kombilerde aşırı ısınma uyarısı verir. Bu gibi durumlarda termostat arızası olduğu anlaşılır. Limit termostat arızası oluştuğunda termostatın tamiri mümkün değildir.

Oda termostatı en iyisi hangisi?

Kablosuz oda termostatı tavsiyesi arıyorsanız ERT-176 RF tam size göre. Tüm kombilere uyumlu olan model, üzerindeki dijital ekranıyla kolayca kontrol edilebiliyor. Ürün, minimum 5 maksimum 35 dereceye kadar çıkabiliyor. Kullanıcılarından tam puan alan termostat, bizce en iyilerden.

40 derecede yanan kombi ne kadar fatura gelir?

Doğalgaz faturasında Kdv oranı %18’dir. 40 derecede doğalgaz ne kadar yakar: 40 derecede çalışan bir kombi yaklaşık olarak saatte 0.42 metreküp doğalgaz tüketir. Yani kabaca saatte 96-97 kuruş artı KDV tüketim yapacaktır.